Przykłady realizacji

Osuszamy butelki dla Cisowianki!

„Cisowianka” to marka jednej z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszej rozlewni wody mineralnej w Polsce. Uznanie i popularność tych wód zdobyła dzięki ciągłemu pielęgnowaniu długoletnich tradycji uzdrowiskowych i nieprzerwaną obecnością na rynku polskim i zagranicznym.

W okolicach Nałęczowa umiejscowiony jest ogromny i bardzo nowoczesny zakład produkcyjny. Na ponad 20 tyś. m2 powierzchni znajduje się aż 9 linii produkcyjnych, w których woda jest butelkowana, oddzielnie dla opakowań szklanych, PET oraz puszek. Woda wydobywana jest w bezpośredniej odległości od zakładu, dzięki czemu nie ma konieczności transportowania jej rurociągami. Cały proces produkcyjny jest sterylny, na teren zakładu można przejść tylko przez specjalne śluzy, a temperatura i ciśnienie są przez cały czas kontrolowane. Woda nie ma prawa stykać się z żadnymi związkami chemicznymi, a ściśle przestrzegane procedury higieniczne pozwalają na zachowanie jej idealnej czystości. Nad bezpieczeństwem wody przez cały proces jej rozlewu czuwa bardzo zaawansowane technologicznie laboratorium.

Przez transportery linii produkcyjnych przejeżdżają tysiące butelek, które w końcowej swojej fazie są etykietowane, znanym wszystkim charakterystycznym logo „Cisowanki”, następnie układane na paletach i stamtąd ruszają do magazynu wysokiego składowania. Wszystko odbywa się w pełni automatycznie.

Problem, który służbie utrzymania ruchu udało się rozwiązać wraz z firmą Vector, powstawał właśnie przed procesem etykietowania, ponieważ wilgotne butelki nie mogły prawidłowo zostać oklejone, a klej nie mógł się w wystarczającym czasie utwardzić, na mokrym podłożu. Niezwykle szybkie tempo produkcji wymuszało znalezienie sposobu natychmiastowego usunięcia wody technologicznej z powierzchni zewnętrznej butelek.

Firma Vector zaproponowała zastosowanie noży powietrznych zamontowanych w układzie równoległym, tak aby powstała specjalna kurtyna o silnym strumieniu powietrza, która byłaby w stanie zrzucić warstwę wilgoci, a w rezultacie osuszyć produkt przed etykietowaniem.

Noże montowane są bezpośrednio do obudowy transportera za pomocą regulowanych prowadnic, następnie doprowadzone zostają węże elastyczne, którymi tłoczone jest powietrze. Dwa węże zbiegają się na rozdzielaczu, a stamtąd już jeden poprowadzony jest do dmuchawy, która zapewnia właściwe ciśnienie i odpowiednią ilość powietrza. Dmuchawa, dla optymalizacji energetycznej, wyposażona jest w przemiennik częstotliwości, dzięki któremu możemy dostosować wydajność systemu do dowolnej prędkości linii produkcyjnej.

Na pierwsze efekty działania systemu noży powietrznych nie trzeba było długo czekać. Sprawdził się on znakomicie, zdecydowanie poprawiając tempo produkcji oraz przede wszystkim jakość etykietowania ponieważ diametralnie spadła liczba wadliwie oklejonych butelek, a to z kolei miało istotny wymiar ekonomiczny.

Prezentowany system jest już siódmym pracującym urządzeniem w zakładzie. Jakość rozwiązania i zaufanie do naszej firmy miało wpływ na podjęcie decyzji przez służby zakładu, na unifikację rozwiązania dla wszystkich linii produkcyjnych.

Jako firma Vector jesteśmy dumni, ze świadomości, że każda butelka „Cisowianki” którą biorą państwo do ręki, gdzieś na etapie produkcji, przeszła przez nasz system osuszania..

Sprężarki na potrzeby wytopu miedzi.

Wybór dostawcy i wykonawcy turbosprężarek poprzedzony został przetargiem, w którym firma Vector oferująca sprzęt firmy Samsung, złożyła najatrakcyjniejszą finansowo, technicznie i terminowo ofertę. Dostarczone przez firmę Vector turbosprężarki są nowoczesnymi urządzeniami, o wysokiej sprawności energetycznej i dużej niezawodności.

W elektrociepłowni Huty Miedzi Głogów II zainstalowane zostały trzy  turbosprężarki o wydajności ponad 19 tys Nm3/h, zaś w kompresorowni zainstalowano cztery sprężarki o wydajności ok. 4,7 tys. Nm3/h.
Nowe sprężarki mają świetne parametry techniczne. Z tytułu większej sprawności oraz szerokiego zakresu regulacji wydajności zainstalowane sprężarki będą zużywać dużo mniej energii elektrycznej w porównaniu do poprzednich agregatów.

„Instalacja i montaż zostały wykonane w sposób sprawny i profesjonalny, w wyznaczonym terminie. Dyspozycyjność i doświadczenie serwisu świadczą o wysokiej jakości usług oraz o poważnym i profesjonalnym traktowaniu przez firmę swoich partnerów handlowych. Jakość świadczonych usług w pełnym zakresie spełnia nasze oczekiwania.”

Bronisław Rybka – Wiceprezes Zarządu – Energetyka Sp. z o.o. – Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A.

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!
VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza