Instalacje pneumatyczne

Nowoczesne instalacje sprężonego powietrza

Instalacje sprężonego powietrza stanowią zintegrowany system urządzeń, którego główną funkcją jest doprowadzenie oraz odbieranie sprężonego powietrza. Nasza firma zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem oraz montażem instalacji sprężonego powietrza z rur aluminiowych w technologii AIRnet Atlas Copco. Wysoka jakość użytych materiałów pozwala na znaczne obniżenie kosztów zużycia energii, zredukowania zanieczyszczenia powietrza czy hałasu. Instalacja spełnia przy tym normy higieniczne oraz te związane z ochroną środowiska.

Instalacje pneumatyczne w systemie Atlas Copco AIRnet

Instalacje pneumatyczne składają się z szeregu połączonych ze sobą elementów, czyli rur, złączy czy odejść, których parametry dostosowane są do specyfiki działalności danego przedsiębiorstwa. VECTOR Sp. z o.o. korzysta z nowoczesnej technologii francuskiej firmy Atlas Copco. Jako że – jest ona jednym z liderów w branży – oferuje produkty o różnych kształtach i rozmiarach, które umożliwiają zaprojektowanie oraz stworzenie odpowiednio dopasowanego systemu instalacji, który zapewni pełną jej szczelność i gwarantuje stały poziom ciśnienia na całej długości, nawet najdłuższych, instalacji.

Bezpieczne i skuteczne połączenia

System instalacji sprężonego powietrza powinien być szczelny, trwały oraz niezawodnie funkcjonować. Implementacja nowoczesnych i zaawansowanych technicznie rozwiązań pozwala zaoszczędzić energię, gwarantując sprawną pracę całej linii produkcyjnej.

Nasza firma wykorzystuje systemy w technologii Parker Legris, które oparte są na rurach aluminiowych oraz ze stali kwasoodpornej, które umożliwiają stworzenie bezpiecznych połączeń. Materiały te – w porównaniu ze stalowymi odpowiednikami – są odporne na korozję i gładsze wewnątrz, co sprawia, że spadki ciśnienia w nich są bardzo małe, jednocześnie zapewniając pełen przepływ. Dzięki temu możliwe jest wykonanie instalacji pneumatycznej o dowolnej konfiguracji, bez wycieków i wad. Dużą zaletą tego rozwiązania jest bezproblemowy szybki montaż, gdyż nie wymaga on spawania czy zgrzewania i jest przy tym łatwy do cięcia i zmiany położenia.

Stworzenie nowej instalacji oraz modernizacja starej

Nowoczesne systemy dystrybucji sprężonego powietrza oparte na technologii Atlas Copco AIRnet, pozwalają stworzyć od podstaw całą instalację pneumatyczną lub też dokonać modernizacji starej.

Zalety instalacji pneumatycznych

 • Szybki i łatwy montaż:
  – brak konieczności spawania, zgrzewania, klejenia lub zaprasowywania,
  – „lekki” system, łatwy w adaptacji,
  – wykonanie nowego podejścia zajmuje tylko 15 min.
 • Prostota montażu instalacji:
  – rury i złączki nadające się do natychmiastowego montażu,
  – nie potrzebne są żadne przygotowania,
  – materiały łatwe do cięcia.
 • Natychmiastowe rozpoczęcie użytkowania:
  – system po montażu jest natychmiast gotowy do użytkowania.
 • Modułowy system instalacji pneumatycznych nadaje się do dowolnej adaptacji:
  – elementy zdemontowane nadają się do ponownego montażu.
 • Oszczędność energii:
  – wysoka jakość wewnętrznej powierzchni rur,
  – czyste powietrze,
  – wysoki współczynnik przepływu.
 • Niezawodność:
  – brak korozji,
  – brak przestojów produkcyjnych,
  – brak problemów z nieszczelnościami,
  – 10 lat gwarancji.

 

POBIERZ PREZENTACJĘ

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!
VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza