VECTOR organizatorem Triathlonu 35-lecia Kiekrz 2019

VECTOR organizatorem Triathlonu 35-lecia Kiekrz 2019 – imprezy nawiązującej do historycznego wydarzenia – pierwszych zawodów triathlonowych w Polsce, rozegranych w tym samym miejscu, w 1984 roku. Już 14 lipca do rywalizacji przystąpi ponad 450 osób!

Zawody w triathlonie łączą w sobie trzy dyscypliny: pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. Jest to więc niezwykle wymagająca i wyczerpująca dyscyplina, w której zawodnicy muszą zmierzyć się nie tylko z fizycznym zmęczeniem, ale również z niezwykłym wyzwaniem psychicznym. Olbrzymi wysiłek na całej trasie sprawia, że potrzeba naprawdę silnej motywacji, by pokonać wymagający dystans.

W Kiekrzu zawody odbędą się aż w trzech różnych dystansach. „Dystans Historyczny” – dokładnie taki sam, który pokonywali zawodnicy ponad ćwierć wieku temu, czyli: 1500 m pływania, 50 km jazdy na rowerze i 20 km biegu. „Chcemy nawiązać do historii – pozwolić uczestnikom zasmakować specyficznego klimatu tej imprezy” – mówi Piotr Nowak, prezes spółki VECTOR – organizator wydarzenia. „Jednocześnie na dystansie „Pierwsze Kroki w Triathlonie” będziemy promować tę dyscyplinę wśród osób, które do tej pory nie miały okazji spróbować w niej swoich sił” – dodaje. Najmłodsi zawodnicy również znajdą coś dla siebie – „Duathlon Kids” to dystans, który dobierany jest do kategorii wiekowej każdego uczestnika.

Piotr Nowak Ironman BarcelonaDecyzja o zorganizowaniu tej wyśmienitej imprezy to efekt „bakcyla”, którym zaraził się Piotr Nowak. Rozpoczynając od krótszych dystansów triathlonowych w Sierakowie i Poznaniu przyszedł czas na najbardziej wymagające – Ironman w Barcelonie. W triathlonie, jak w biznesie, potrzebna jest olbrzymia siła wewnętrzna i determinacja, by pokonując własne słabości przekraczać kolejne granice. To właśnie te zmagania sprawiły, że prezes firmy VECTOR zdecydował się nawiązać współpracę z czołowymi postaciami polskiego i światowego triathlonu: Jerzym Górskim, Janem Olesińskim (zwycięzcą historycznego triathlonu w Kiekrzu) czy Piotrem Sauerlandem. To połączenie wiedzy, doświadczenia i osobistych kontaktów zaowocowało wypracowaniem formuły zawodów, które przyciągną zarówno nowych zawodników, jak również tych utytułowanych, ze znakomitymi zawodniczkami takimi jak Saskia Käs, Anna Lechowicz czy Joanna Krawiec na czele.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na https://www.triathlonkiekrz.pl i trzymamy kciuki za wszystkich zawodników!

Do zobaczenia na mecie 🙂

VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza