VECTOR na konferencji „Technika sprężonego powietrza i i próżni. „

W dniach 25 – 26.11.2014r., w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Technika sprężonego powietrza i próżni. Najlepsze praktyki i nowości na polskim rynku.” – oczywiście nie zabrakło tam VECTORA 🙂

Uczestnikami konferencji po stronie eksperckiej były najbardziej znane i uznane firmy w branży. Ich przedstawiciele omawiali wszelkiego rodzaju sposoby produkcji sprężonego powietrza, jego uzdatnianie oraz przesyłanie. Zaprezentowanych zostało wiele nowości pojawiających się na naszym rynku, a każda prezentująca firma miała możliwość podzielenia się efektami wdrożenia swojego produktu w konkretnej sytuacji współpracy z wybranym klientem, czyli tzw. „case study”.

 

 

Adresatami konferencji byli inżynierowie utrzymania ruchu dużych zakładów przemysłowych, osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie wielu skomplikowanych procesów technologicznych, który swoją wiedzą i doświadczeniem stanowili ogromne wyzwanie dla wykładowców, zmuszonych do bycia gotowym do wyjaśnienia najbardziej zawiłych i skomplikowanych problemów poruszanych w trakcie wielu prezentacji 🙂

 

 

Miło nam dodać, że konferencję prowadził Pan Wojciech Halkiewicz, związany z firmą Vector wieloletnią współpracą.

 

 

Naszym zadaniem było przybliżenie tematyki sprężarek przepływowo – odśrodkowych „turbo”, ponieważ mamy spore doświadczenie w tej materii – od wielu lat dostarczamy i serwisujemy turbosprężarki Samsung. Nasz ekspert w dziedzinie turbo czyli mgr inż. Przemysław Lechowski, w swoim wystąpieniu starał się przybliżyć uczestnikom specyfikę funkcjonowania tego typu maszyn. Prezentował, między innymi, studium przypadku modernizacji źródeł sprężonego powietrza na potrzeby wytopu metali – przedsięwzięcie, które niewątpliwie można zaliczyć do jednego z jego większych osobistych sukcesów pracy inżynierskiej. Omówiona została również nowość firmy Samsung czyli modułowa sprężarka „turbo” chłodzona powietrzem.

 

 

   

 

 

 

 

Podsumowaniem konferencji były tzw. „stoliki eksperckie”, przy których każdy z wykładowców miał możliwość odpowiadania na pytania uczestników, oraz doradzania w trudniejszych sprawach indywidualnych przypadków. Był to czas poświęcony przede wszystkim uczestnikom, który mieli możliwość pogłębienia wiedzy w najbardziej interesujących obszarach, wymiany poglądów i otrzymania wsparcia w aspektach technicznych.

 

 

VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza