Dobra praktyka

Zastosowanie kompresorów w przemyśle

pneumatykaSprężone powietrze wykorzystywane jest jako podstawowy nośnik energii, w zakładach przemysłowych. Kompresor przemysłowy to praktycznie najważniejszy element systemów pneumatycznych stosowanych w urządzeniach i liniach produkcyjnych. Gwarantuje odpowiednie zasilanie – stały dopływ sprężonego powietrza, bez spadków mocy w systemie.

W małym warsztacie jak i w dużym zakładzie

Stosowanie w pneumatyce sprężarek powietrza, dotyczy zarówno dużych zakładów, gdzie łączone są z jednym lub kilkoma zbiornikami i pozwalają na zasilenie całego systemu produkcyjnego, jak i niewielkich warsztatów, zakładów naprawczych, wykorzystujących sprężone powietrze np. do urządzeń pompujących, pistoletów malarskich czy pojedynczych maszyn CNC. Różnorodność zastosowania skompresowanego powietrza sprawia, że kompresory przemysłowe znajdują zastosowanie w większości zakładów produkcyjnych, praktycznie w każdej gałęzi przemysłu.

Kompresory bezolejowe sprawdzają się w przemyśle związanym z przetwórstwem żywności, branżą farmaceutyczną, papierniczą, hutniczą czy samochodową. Sprężarki olejowe zaś znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, przemyśle lotniczym, morskim, petrochemicznym, metalurgicznym oraz wielu innych.

Kompletne stacje sprężonego powietrza

Gotowe stacje sprężonego powietrza – czyli sprężarka zintegrowana z osuszaczem, posadowiona na zbiorniku 200 lub 500 l oraz kompletnym zestawem filtrów – stanowią doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią i brakiem miejsca na duże instalacje.

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!
VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza