Dobra praktyka

Jak osiągnąć wysoką jakość sprężonego powietrza?

filtryWykorzystanie sprężonego powietrza obejmuje wiele dziedzin i różnorodnych zastosowań, zarówno na poziomie przemysłowym jak i w codziennym użyciu.

Zgodnie z normami jakości i higieny

Istnieją gałęzie przemysłu wymagające szczególnej dbałości o jakość dostarczanego powietrza. Zasilanie specjalistycznych urządzeń do malowania w przemyśle samochodowym, bezpośredni kontakt z żywnością w przemyśle spożywczym czy medyczny sprzęt wspomagający oddychanie pacjentów, to kilka przykładów, gdzie olbrzymią rolę odgrywają sprężarki bezolejowe oraz profesjonalne filtry instalowane za sprężarką w przypadku kompresorów olejowych.

Obwarowane normami jakości i higieny filtry sprężonego powietrza do sprężarek śrubowych sprawiają, że skompresowane powietrze jest optymalnie oczyszczone i nie wpływa na jakość produktu. Dotyczy to suchych pyłów, cząstek stałych, mikroorganizmów, oraz zanieczyszczeń mokrych, oleistych, drobinek wody, które mogłyby dostać się do strumienia powietrza. Powietrze wychodzące ze sprężarek może być przepuszczane przez następujące filtry:

  • filtry wstępne,
  • filtry dokładne (czyli tzw. mikrofiltry i submikrofiltry),
  • filtry z węglem aktywnym,
  • filtry sterylne,
  • filtry pary wodnej.

Różne poziomy filtracji

Proponowane przez firmę VECTOR, osuszacze oraz filtry do sprężarek śrubowych o wydajnościach od 0,24 m³/min do 47 m³/min, przy ciśnieniu powietrza do 13 bar, zapewniają dokładność filtracji zgodnie z zaleceniami normy ISO 8573.1 do klasy 1, a nawet tzw. „0”.
Szeroki zakres urządzeń do filtracji i osuszania sprężonego powietrza oraz wieloletnie doświadczenie naszych pracowników, pozwalają na zbudowanie optymalnego układu uzdatniania powietrza w zakładzie klienta.

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!
VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza