Nowe sprężarki EnvrioAire T/TVS

Firma Gardner Denver zaprezentowała zupełnie nową gamę sprężarek EnviroAire

chłodzonych powietrzem, dwu stopniowych, zarówno stało (seria T) jak i zmienno obrotowych (seria TVS).

Nowe sprężarki serii EnviroAire dostępne z silnikami o mocy od 75kW do 160kW są w 100% wolne od oleju i silikonu – wyznaczają tym samym nowe standardy czystości powietrza.

Seria EnviroAire T/TVS produkowana jest w celu spełnienia konkretnych wymagań w różnorodnych gałęziach przemysłu, a szczególnie tam, gdzie czystość powietrza jest czynnikiem krytycznym. W branży spożywczej, farmaceutycznej czy elektronicznej – nawet najmniejsza kropla oleju stanowi ryzyko przestojów produkcyjnych, uszkodzeń produkcji czy sprzętu, a przede wszystkim naruszenia dobrej reputacji marki. Również w branży motoryzacyjnej korzyści z używania sprężarek bez silikonu są duże, gdyż zanieczyszczenie silikonem mogłoby spowodować kosztowne psucie się produktów poprzez tworzenie się pęcherzyków i pęknięć.

Zaprojektowana i zbudowana do pracy ciągłej w wymagających warunkach (nawet do 45°C) seria EnviroAire wykorzystująca dwa stopnie śrubowe, zapewnia wyjątkowo niskie zużycie energii przy najwyższej jakości, niezawodności i wydajności pracy.

Jakość premium

Wszystkie silniki elektryczne i inne akcesoria serii T/TVS spełniają surowe standardy europejskie zapewniając najwyższą jakość i wydajność. Zastosowane wentylatory promieniowe minimalizują hałas i zmniejszają zużycie energii elektrycznej o 50%.

Szybki i prosty montaż

Sama instalacja maszyny jest bardzo prosta gdyż polega jedynie na podłączeniu przewodu elektrycznego do źródła zasilania, połączenia agregatu ze zbiornikiem wyrównawczym lub instalacją sprężonego powietrza oraz podłączenie zasilania w wodę. Dzięki niewielkim rozmiarom, sprężarki serii EnviroAire T/TVS mieszczą się w standardowych podwójnych drzwiach przemysłowych, a ich montaż w pomieszczeniu nie wymaga przygotowania specjalnego fundamentu.

Kontrola i zarządzanie

Seria EnviroAire T/TVS wyposażona jest w innowacyjny system sterowania – GD Pilot TS – z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Panel ten jest prosty i intuicyjny w obsłudze, umożliwia wyświetlanie szczegółowej analizy systemu w postaci wykresów. Dzięki możliwości dokładnego ustawiania wszystkich parametrów działania sprężarki pozwala na maksymalne zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Firma Gardner Denver oferuje możliwość dokupienia również specjalnego systemu zarządzania – GD Connect 12 – umożliwiającego połączenie do 12-stu kompresorów o stałej lub zmiennej prędkości. System ten pozwala inteligentnie kontrolować wszystkie urządzenia, zmniejszając zużycie energii poprzez optymalną regulację ciśnienia całego zespołu sprężarek. Jest to niezwykle ważne, gdyż zmniejszenie ciśnienia w układzie już o 1 bar ma potencjał zredukowania kosztów energii o 6% oraz zmniejszenie wycieków aż o 25%.

Zmienna prędkość = znacząca oszczędność energii

Seria EnviroAir TVS dzięki zastosowaniu technologii nowej generacji z napędem o zmiennej prędkości obrotowej idealnie dopasowuje pracę sprężarki do zapotrzebowania na sprężone powietrze, a szeroki zakres regulacji wydajności eliminuje nieefektywną pracę na biegu luzem.

Zmniejszone koszty eksploatacji

Sprężarki EnviroAire TVS oferują oszczędności wielkości ponad 20% w stosunku do porównywalnych wielkości sprężarek o stałej prędkości – dzięki znacznie obniżonemu zużyciu energii oraz kosztów utrzymania i serwisu.

Rozszerzona gwarancja

Wszystkie sprężarki serii EnviroAire T / TVS objęte są rozszerzonym, 5-cio letnim okresem gwarancji „Protect 5”.

 Pobierz katalog

 

VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza