Cały świat sprężarkowy pod jednym dachem – czyli kolejna odsłona targów w Hannoverze.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, nasi reprezentanci pojechali na targi hanowerskie, które w tym okresie zrzeszają wszystkich liczących się producentów i dostawców w branży sprężarkowej.

Wydarzenie powtarzane jest raz dwa lata. Tegoroczne targi odbyły się w   dniach 13-17.04.2015r., skupiając wystawców nie tylko naszej branży, ale również automatyki, pneumatyki, robotyki i wielu innych gałęzi przemysłu.

Wracając do sprężonego powietrza, obecni byli najwięksi „gracze”,  w tym również nasi dostawcy, czyli koncern Gardner Denver, Parker czy CMC.  Cała hala wystawowa zapełniona była stoiskami prezentującymi sprężarki, osuszacze, filtry, pompy, stopnie sprężające, turbosprężarki, instalacje do przesyłu sprężonego powietrza i wiele wiele innych.

 

 

 

Bardzo ważnym akcentem całego pobytu, było spotkanie z naszym przyjacielem, Angelo Bottarini, z którym współpracę rozpoczęliśmy ponad 20 lat temu. Oprócz ważnych dyskusji dotyczących bieżących spraw, mieliśmy okazję powspominać najdawniejsze czasy 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciepłe przyjęcie zgotowali nam również koledzy z Turcji, z firmy Sarmak, który taka jak nasza firma, są przedstawicielami Samsung Techwin w zakresie turbosprężarek. Warto zauważyć, że tureccy producenci sprężarek w licznym gronie prezentowali urządzenia własnej produkcji.

 

 

 

 

Nowości czy innowacji w branży zabrakło, prezentowane konstrukcje były jedynie ulepszonymi wersjami poprzednich. Wyjątkiem był prototyp stopnia śrubowego o przekroju stożkowym, opatentowany przez firmę VERT ROTORS. Niestety wynalazek jest jeszcze w fazie testów i nie wiadomo na razie kiedy będzie produkowany i stosowany w skali przemysłowej.

 

 

 

Reasumując, wizyta na targach dała możliwość oglądu bieżącej sytuacji w branży, umożliwiła podtrzymane relacje z naszymi dostawcami i nawiązanie innych ciekawych kontaktów biznesowych.

VECTOR Technika Sprężaonego Powietrza